بهترین فیلم های کریستوفر نولان | میهن وید

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

کریستوفر نولان را می‌توان به سادگی هرچه تمام‌تر یکی از برترین کارگردان‌های حاضر در سینمای هالیوود دانست.

 

nolan

 

برای آن‌هایی که دوست دارند در دنیاها و قصه‌هایی فراتر از تجربه‌های روزمره قدم بگذارند و حجمی شگرف از شگفتی‌های داستانی غیرقابل انکار را در چارچوب روایت‌هایی بی مثل و مانند، آن هم در خلال تصاویری دوست‌داشتنی تجربه کنند، سینمای کریستوفر نولان یکی از برترین مقاصد ممکن است. علت این امر نیز چیزی نیست جز آن که فیلم‌های او، دربر دارنده‌ی ویژگی‌هایی هستند که خواه یا ناخواه باید پذیرفت به سختی در میان دیگر آثار حتی بزرگ و فراموش‌ناشدنی سینمای جهان یافت می‌شوند.

آن‌چه که برای اثبات بزرگی و محبوبیت غیرقابل انکار این کارگردان شهیر بریتانیایی کافی به نظر می‌رسد، مقایسه شدنش با اسطوره‌های انکارناپذیر تاریخ سینما است که هر روز بیش از پیش توسط منتقدان بزرگ و مخاطبان عام و خاص سینما مطرح می‌شود. افزون بر تمام این‌ها، باید پذیرفت که سینمای نولان از آن معدود سینماهایی است که فارغ از درجه و سطح و بزرگی کارگردان مورد بحث، آن‌قدر یگانه است که به سختی در میان ساخته‌های دیگر مشاهیر سینمایی گذشته و حال هالیوود می‌توان آثاری شبیه به آن پیدا کرد.

  نولان فقط با آفرینش ۹ قصه‌ی سینمایی بلند، در سن چهل و چهار سالگی موفق به خلق کهن‌الگوهایی این چنین یگانه و مخصوص به خود شده، به همگان نشان می‌دهد که او به دنبال نشستن در جایگاهی است که اساطیر فراموش ناشدنی تاریخ سینما پیش از این بر آن تکیه زده‌اند. حالا، اجازه دهید تا با رده‌بندی فیلم‌های او ببینیم هر کدام از ساخته‌های بلندش چه رتبه‌ای در کارنامه‌ی خوش‌ رنگ و لعاب او دارند و چه ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را تا به این اندازه متمایز کرده‌اند.

در لیست زیر فیلم های نولان به ترتیب از بهترین چیده شده اند:

 

  1. تلقین/ Inception

 

  1. شوالیه تاریکی/ The Dark Knight

 

  1. میان ستاره ای/ Interstellar

 

  1. حیثیت/ The Prestige

 

  1. یادگاری/ Memento

 

  1. رستاخیز شوالیه تاریکی/ The Dark Knight Rises

 

  1. بتمن آغاز می کند/ Batman Begins

 

  1. بی خوابی/ Insomnia

 

  1. تعقیب/ Following

 

منبع: zoomg

برای ارسال نظر باید عضو باشید عضویت در سایت
x
telegram collections 250 فیلم برتر اکشن جنگی علمی تخیلی ترسناک معمایی کمدی عاشقانه موزیکال